دوشنبه 18 اسفند 1399
Info-bus.tabriz.ir
آدرس: ایران - آذربایجان شرقی تبریز-میدان جهاد (نصف راه)، روبروی مسجد کرامت (مهدیه تبریز)
۰۴۱-۳۲۶۶۳۹۱۰ همه روزه در خدمت شماییم.
تاریخ : شنبه 11 مرداد 1399
کد 795

جعفری نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استان های کشور و عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اهر از انتخاب شهر اهر به عنوان شهر ملی ورنی خبر داد.

.

.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اهر با اشاره به سابقه چندین ساله پیگیری موضوع انتخاب شهر اهر به عنوان شهر ملی ورنی توسط مسئولان شهرستانی و وی در شورای عالی استانها ( نطق پیش از دستور و نامه های مکتوب) گفت خوشبختانه با یاری خداوند متعال از امروز ششم مرداد سال 1399 با تصویب شهر اهر در جلسه شورای ثبت ملی شهر ها و روستاهای صنایع دستی کشور که با حضور نماینده مردم شریف اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی دکتر حمزه زاده، رئیس شورای اسلامی شهر اهر مهندس بابائی و شهردار اهر مهندس سرقیچی و رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اهر مهندس باقرپور از مسئولان ذیربط در ساختمان وزارت خانه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد ورنی اهر در سطح ملی و جهانی مطرح و افق های جدیدی بدنبال حواهد داشت.
دکتر جعفری نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استانها افزود: اینکه در پی این مصوبه  بایستی کارهای رسانه ای و فرهنگی در قالب جشنواره های ملی، ایجاد سایت های متنوع و معرفی این دست آورد ارزشمند صورت گیرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اهرتصریح کرد منطقه ارسباران با مرکزیت اهر پتانسیل های فرهنگی، بومی و باستانی زیاد در دل پهنه سرزمینی خود دارد که بایستی از این پتانسیل ها برای افزایش تولید ناخالص محلی و در نتیجه اشتغالزایی و افزایش سرانه بهره وری اقتصادی منطقه ای استفاده کرد.
وی با تبیین پتانسیل های فرهنگی، هنری و گردشگری شهرستان اهر و استان آذربایجان شرقی با خانم دکتر پویا محمودیان معاونت صنایع دستی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی کل کشور خواستار توجه ویژه در قالب طرح های سرمایه گذاری و حمایتی شد.
دکتر جعفری با دفاع قاطع از حق مسلم شهر اهر و استحقاقش به عنوان شهر ملی ورنی با تاکید بر ایجاد میدان ورنی و پیاده راه طلالقانی با الهام از نقوش ورنی از سوی شهردار اهر  در پایان از زحمات تمامی مسئولان حاضر در جلسه مشترک تقدیر و تشکر کرد.