دوشنبه 7 بهمن 1398 _
  امروز
دوشنبه
بهمن 1398
7
قمری:02 جمادى الثانية 1441

میلادی:27 ژانویه 2020
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : چهارشنبه 1 آبان 1398     |     کد : 747

مسعودی ریحان :

واگذاری تیم والیبال توهین به غرور تبریز است/ نیکوخصلت نقشی در این واگذاری ها ندارد

.

غلامحسین مسعودی ریحان عضو شورای شهر تبریز در رابطه با واگذاری تیم والیبال و اظهارات نیکو خصلت عضو شورای شهر تبریز گفت: تحصیلات نیکو خصلت ورزش است زندگی اش را با ورزش سپری کرده و در زمینه ی ورزشی تجربه دارد حتی ایشان مدال های بسیاری دارند و به همین خاطر من کاری به حرف های ایشان ندارم ایشان حتما دلایل خاص خودشان را دارند. وی ادامه داد: اما در این میان باید بگویم در جهان کشورهایی هست که توسعه‌ی اقتصادشان از ورزش است. مثلا عامل اصلی توسعه‌ی برزیل از ورزش و برندهای مختلف ورزشی است. وی افزود: موضوع دیگر اینکه حتی در اسلام و احادیث بسیار به ورزش سفارش شده است و اگر ۲۴ساعت روز را به چند قسمت تقسیم کنیم یک قسمت آن ورزش است، و همه این موضوع را پذیرفته اند که ورزش در سلامتی و نشاط اثر گذار است و کسی نمی تواند این را انکار کند. مسعودی ریحان تصریح کرد: در این میان وظیفه‌ی دولت و شهرداری است که شرایط را برای ورزش همگانی و قهرمانی فراهم کند، نه اینکه در واگذاری و انحلال آن بکوشد. وقتی دولت چنین کاری را نمی کند ما (شورای شهر) باید چنین کارهایی را انجام دهیم و جذب سرمایه گذار و حامی مالی تیم ها را عهده دار شویم نه اینکه تیم ها را منحل یا واگذار کنیم.
وی بیان کرد: شاید ورزشی که یک پیرمرد می کند در حد پیاده روی باشد اما جوانی که ورزشکار است به دنبال ورزش قهرمانی می باشد و انتظار دارد ورزش اش منجر به مسابقه و قهرمانی و درآمدزایی باشد. حال اگر این ورزش قهرمانی از بین برود جوان به چه امیدی ورزش کند؟ حذف ورزش قهرمانی جوانان را دلسرد می کند. عضو شورا افزود: همچنین این ورزش قهرمانی در شهر و کشور اثر گذار است چرا که اگر ورزشکاری مدال آوری کند نام و اوازه آن بر شهر و کشور اثر می گذارد و احساس غرور و افتخار، نشاط، شادابی و هیجان در شهر و کشور ایجاد می کند که تمامی اینها در سایه ی ورزش قهرمانی است. وی تاکید کرد: وقتی که یک تیمی که سالها برای پیشرفت آن تلاش و هزینه و زمان صرف شده است و به این راحتی این تیم واگذار می شود توهین به غرور شهر است.
وی گفت: حتی اگر این واگذاری تیم را در دنیا بررسی کنند به این فکر می کنند که شهروندان این شهر چه کسانی هستند که تیمی را که این میزان هزینه و زمان صرف شده است را به این راحتی واگذار می کنند !
مسعودی ریحان اظهار داشت: این موضوع نه تنها باعث می شود که ما نتوانیم پاسخگوی مردم باشیم بلکه ورزشکاران حس پوچی می کنند و از طرفی توهین به شهر است. وی توضیح داد: بجای اینکه برای سرمایه گذار ها، کارخانه های بزرگ و شرکت ها انگیزه ایجاد کنیم تا حامی ورزشکاران شوند و ورزشکاران را امیدوار کنند تیم را به شهر دیگر واگذار می کنیم؟ مسعودی ریحان ادامه داد: ما خانواده هایی داریم که ورزشکاران خوبی دارند اما حتی توان هزینه های خوراک و پوشاک ورزشی این ورزشکاران را ندارند و این استعداد ها به هدر می روند بنده به عینه می توانم چندین ورزشکار را معرفی کنم. حتی پول آبمیوه و لباس ورزشی را ندارند چه کسانی باید مسئولین این افراد را بپذیرند. در حالیکه وقتی این جوانان افتخار کسب می کنند نام شهر و کشور را بالا میبرند. وی گفت: مثلا سایپا در چندین رشته تیم داری می کند اما تراکتور چند تیم؟! در حالی که چندین شرکت و کارخانه و سازمان داریم که باید این کار ها را انجام دهند که یکی از این سازمانها شهرداری است! این عضو شورا تاکید کرد: وظیفه ما خدمت به مردم در هر زمینه ای است، وقتی گلی می کاریم بخاطر مردم است زمانی هم ورزش قهرمانی شهر را حمایت می کنیم بخاطر مردم است و هیچ فرقی ندارد. مسعودی ریحان افزود: چه کسی به ما رای داده است؟چه کسی ما را عضو‌ شورا کرده است؟ چه کسی پای ما را به شهرداری باز کرده است؟ همین شهروندان تبریزی! آیا رواست که تیم این شهر را به ارومیه واگذار کنیم؟ تبریزی ها به ما رای داده اند ما هم تا آخرین دقیقه باید برای مردم تبریز و آذربایجان خدمت کنیم. وی خاطر نشان کرد: باید بگویم برخی دوستان دست به دست هم دادند،  سیاسی_کاری کردند و تصمیم به واگذاری گرفتند اما باید گفت که نیکوخصلت در این میان قربانی شده است! نیکوخصلت نقشی در این واگذاری ها ندارد حتی در ابتدا مخالف این امر بود اما نمیدانم چگونه نظرشان عوض شده است! مسعودی ریحان در پایان بیان کرد: معتقدم برخی ها دست به دست هم دادند و توپ را در زمین نیکوخصلت انداختند. باید واکاوی و بررسی شود تا ببینید در ابتدا چه کسانی این موضوع واگذاری را مطرح کردند.
 

 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ