دوشنبه 7 بهمن 1398 _
  امروز
دوشنبه
بهمن 1398
7
قمری:02 جمادى الثانية 1441

میلادی:27 ژانویه 2020
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398     |     کد : 741

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی:

ضرورت ارتقای سطح آموزش مردم در حوزه بهداشت و درمان برای پیشگیری از بیماری ها

رئیس شورای اسلامی استان گفت: هدف ما رسیدن به جامعه توسعه یافته ای است که با ارتقاء سطح آگاهی مردم در زمینه بهداشت و درمان، از بروز بیماری ها جلوگیری شود.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان؛ دکتر غلامحسین مسعودی ریحان درجلسه­عمومی شورای اسلامی استان و در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با هفته آتش نشانی و ایمنی و بازگشایی مدارس، این هفته را گرامی می داریم و مصمم هستیم در راستای تامین امنیت چه درحوزه سلامت، بهداشت ودرمان وچه درحوزه آتش نشانی، تعاملی سازنده با ارگان های دولتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه ایستگاه های آتش نشانی استان باید مجهز به بروز ترین تجهیزات باشد، اعلام کرد: باید بخشی ازدرآمد شهرداری ها برای تجهیز ایستگاه های آتش نشانی استان در جهت ارتقاء سطح امنیت شهروندان تخصیص یابد.
وی به اهمیت برقراری امنیت در جامعه تاکید کرد و گفت: امنیت یکی از بارزترین ویژگی های جوامع توسعه یافته است، علاوه بر تامین امنیت در سایر حوزه ها، باید در حوزه بهداشت و درمان نیزتمام تلاش خود در جهت ارتقاء امنیت سلامتی مردم را برقرار کنیم.
رئیس شورای اسلامی استان با بیان اینکه همچون سایر حوزه ها حوزه بهداشت و درمان نیز حجیم شده است و باید زیرساخت های توسعه این بخش را فراهم کنیم، اظهار کرد: ارتقاء سطح آموزش مردم در حوزه بهداشت و درمان برای پیشگیری از بیماری ها باعث می شود که جامعه عاری از هر گونه بیماری باشد.
وی تاکید کرد: ارائه آموزش های لازم به مردم در حوزه های بهداشت و درمان می تواند جامعه را به سمت جامعه ای توسعه یافته سوق دهد.
دکتر مسعودی ریحان با تقدیر از فعالیت های دکتر صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جهت ارتقاء سلامت جامعه و سطح بهداشت و درمان، اعلام کرد: شورای اسلامی استان آماده همکاری با تمامی ارگان ها با هدف نیل به جامعه ای توسعه یافته است.
لازم به ذکر است در این جلسه اعضای شورای اسلامی استان مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان خود را با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کردند.

گفتنی است در پایان این جلسه، لوح تقدیری از سوی رئیس شورای اسلامی استان به رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به پاس فعالیت های وی در زمینه بهداشت و درمان اهدا گردید


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ