دوشنبه 7 بهمن 1398 _
  امروز
دوشنبه
بهمن 1398
7
قمری:02 جمادى الثانية 1441

میلادی:27 ژانویه 2020
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : يکشنبه 31 شهريور 1398     |     کد : 740

عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها:

تأخیر ده‌ساله در تكمیل اتوبان‌ مرند-جلفا\ آب‌رسانی به دشت هرزندات و یکانات از مهاجرت 40 هزار روستایی جلوگیری می‌کند

نماینده شهرستان مرند در شورای اسلامی استان گفت: اتمام اتوبان‌های مرند-خوی و مرند-جلفا تبدیل به آرزوی دیرینه برای مردم شده است.

ابوالقاسم داداشلو، نماینده شهرستان مرند در شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی در خصوص مشکلات شهرستان مرند اظهار کرد: معضل بیکاری و عدم اشتغال جوانان شهرستان از بارزترین مشکلات این شهرستان بوده و هست.
 
وی بابیان اینکه با تکیه‌بر ظرفیت‌های بالقوه‌ای که شهرستان در بسیاری از زمینه‌ها دارد می‌توان با یک عزم ملی و محلی جهت اشتغال‌زایی جوانان گام برداشت، توضیح داد: مرند یکی از قطب‌های تولید خشکبار و میوه‌های درختی در سطح استان و حتی کشور محسوب می‌شود بااین‌حال به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی و سورت رینگ، بخش عمده این تولیدات جهت بسته‌بندی با قیمت نازل به‌صورت میوه زیر درختی به شهرهای دیگر فرستاده می‌شود.
 
عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها با اشاره به نبود بیمارستانی مناسب در مرند، خاطرنشان ساخت: این شهرستان در بخش بهداشت و سلامت، نه‌تنها به شهرهای هم‌جوار ازجمله صوفیان، هادی شهر و جلفا خدمات ارائه می‌دهد بلکه به جهت نزدیکی با کشورهایی چون ارمنستان و آذربایجان، در بسیاری از مواقع پذیرای توریسم سلامت نیز است.
 
وی تأکید داشت: همین امر می‌طلبد یک بیمارستان حداقل ۵۰۰ تختخوابی در مرند احداث شود، بااین‌حال بیمارستان موجود شهرستان حتی جواب‌گوی جمعیت خود شهرستان نیست چه برسد به بیمارانی که از شهرستان‌های اطراف و یا کشورهای همسایه جهت مداوا به مرند می‌آیند.
 
دادشلو با اشاره به طرح چندین ساله‌ی احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند، عنوان کرد: در طول سال‌های اخیر احداث این بیمارستان مورد بی‌مهری مسئولین قرار گرفته بود و اخیراً با کلنگ زنی، عملیات خاک‌برداری آن آغاز شده است.
 
وی افزود: عدم اتمام اتوبان‌های مرند-خوی و مرند-جلفا علی‌رغم سپری شدن عمری نزدیک به یک دهه، یکی از مشکلات اساسی این شهرستان و مطالبه مردم است؛ هرسال شاهد جان باختن بسیاری از مردم در حوادث این دو اتوبان هستیم و از مسئولان کشوری و استانی می‌خواهیم اعتبارات لازم برای تکمیل آن‌ها را اختصاص دهند.
 
نماینده شهرستان مرند در شورای اسلامی استان آذربایجان در ادامه به پروژه آب‌رسانی به دشت هرزندات و یکانات از رود مرزی ارس اشاره کرد و به شمس گفت: این طرح از دهه‌ی هشتاد مطرح‌شده و در صورت احقاق آن، از مهاجرت چهل هزار روستایی این دو دشت ممانعت می‌شود.

 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ