جمعه 1 آذر 1398 _
  امروز
جمعه
آذر 1398
1
قمری:25 ربيع الأول 1441

میلادی:22 نوامبر 2019
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398     |     کد : 724

بهرنگ داودی نائب رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی در طی نشستی با هنربر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی خواستار ایجاد سیل بند و تامین اعتبار جهت ساخت کانال سنگی جهت انتقال سیلاب مسیل های قدیمی سطح در شهر آچاجی شد .

.

.

در این نشست، بهرنگ داودی نماینده شورای شهرستان میانه در شورای اسلامی استان، میلاد داودی عضو شورای شهرآچاچی، علی تقی پور شهردارشهر آچاچی و هنربر مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی حضور داشتند، به میزبانی مهندس هنربر برگزار شد. در ادامه این نشست داودی ضمن تشکر از قبولی میزبانی و تلاش های ارزشمند این سازمان گفت: بر اساس تجربه سال های قبلی و فیلم های تصویری موجود که خدمت حضرتعالی تقدیم می نمائیم. خطر طغیان و وقوع سیل در یکی از مسیل های قدیمی سطح شهر آچاچی که از توابع شهرستان میانه می باشد طی چندین سال گذشته و به علت خشکسالی متوالی، کاربری آن تغییر یافته و به یکی از جاده های مواصلاتی شهر آچاچی تبدیل گردیده است، بسیار متحمل به نظر رسیده و ممکن است در اثر عدم توجه به موقع به موضوع و تاخیر در اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه لازم و بایسته، تجربیات تلخ و اسفناک و مخاطر آمیز وقوع سیل در مسیل یاد شده تکرار و زمینه وقوع وقایع تاسف باری که طی اوایل سال جاری در برخی از شهر ها به وقوع پیوسته  فراهم گردد. لذا نظر به انجام فاز مطالعاتی طرح مسیل جایگزین و ایجاد سیل بند، خواستار پیگیری ها لازم را شدند و درخواست نمودند که مبلغ اعتبار جهت اجرای این طرح مطالعاتی که در حدود اعتبار لازم جهت احداث کانال در مسیر های مختلف من جمله  خیابان شهیدرجایی ، باهنر و منطقه عشایر نشین شهر آچاچی و ادامه آن از تقاطع خیابان باهنر و احداث سیل بند در خارج از شهر را تخصیص دهند .
ضمنا داودی درخواست موضوعات فوق را از طرف شهرداری و شورا به صورت کارشناسی شده و موردی تقدیم مدیر کل مدیریت بحران نمودند.

میلاد داودی عضو شورای شهر آچاچی نیز در ادامه این نشست گفت: با توجه به اهمیت موضوع و پروژه تعریف شده که می بایست به صورت یکپارچه و واحد اجرا گردد خواهشمند است مبلغ را به صورت کلی به این شهرداری اختصاص گردد که لازمه ی اجرای این طرح می باشد.
تقی پور شهردار آچاچی نیز ضمن ارائه گزارشات و اقدامات انجام شده در حوزه لایروبی مسیرها و ساخت کانال جهت هدایت مسیل از شهر آچاچی به بیرون از شهر به موارد فوق تاکید نمودند .
هنربر مدیرکل مدیریت بحران گفت: با توجه به اینکه اینجانب اطلاع کامل از این وضع موجود و ارائه شده دارم و از شما مسئولین شهر آچاچی کمال تشکر دارم که این موضوع بسیار مهم را به صورت جدی پیگیر می باشید وبنده نیز به نوبه خود قول همکاری در خصوص تامین اعتبار جهت ایجاد سیل بند در مسیر ها ذکر شده و احداث کانال در داخل شهر ها را داد و ماشین آلات سنگین را در اختیار شهرداری آچاچی از محل اعتبارات که این اداره به ماشین آلات سنگین قرار دهد .
وی درپایان سخنان خود گفت: مطمعنا پیرو همین جلسه مکاتبات و رایزینی لازم جهت تخصیص و جذب بودجه مربوطه به اجرای طرح و احداث کانال سنگی جهت هدایت سیل در شهر آچاچی با سازمان مدیریت و برنامه سازی استان صورت خواهد پذیرفت .                                              


 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ