يکشنبه 28 مهر 1398 _
  امروز
يکشنبه
مهر 1398
28
قمری:21 صفر 1441

میلادی:20 اکتبر 2019
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398     |     کد : 720

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز:

موفقیت شورا، نیازمند همدلی و اتحاد بیشتر است

اعضای شورای اسلامی شهر تبریز برای رسیدن به موفقیت در اجرای امور شهر، نیازمند همدلی و اتحاد بیشتر هستند.

شهرام دبیری در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی شوراها در گفتگو با خبرنگار شهریار با اعلام مطلب فوق، گفت: جایگاه شوراها در قانون اساسی در حد بالایی مشخص شده است و بعد از قوه مقننه یک فصل مجزا برای شوراها وجود دارد. حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۸ دستور فرمودند که شوراها هرچه سریع تر برای اداره امور شهرها و روستاها تشکیل شود اما اکنون اختیارات شورا کمتر شده و نقش نظارتی دارد.
وی ادامه داد: با اینکه شورا طی سال های گذشته سیر تکامل را طی کرده و در جامعه نهادینه شده است، اما هنوز اشکالاتی وجود دارد و با کشورهای پیشرفته فاصله داریم.
دبیری با اشاره به لزوم برآورده کردن توقعات مردم توسط شورا، اظهار داشت: توقعات مردم از ما زیاد است و به نظر من، هنوز نتوانسته این خواسته های مردم را به شکل کامل برآورده کنیم. ما اعضای شورای شهر اگر متحد، همدل و پیگیر باشیم و قوانین در خصوص شورا نیز اصلاح شود، می توانیم به موفقیت نسبی دست یابیم.
وی افزود: تغییرات قابل توجه در انتخابات هر دوره شورا و مجلس، نشان می دهد که انتظارات مردم برآورده نمی شود و در این خصوص باید تلاش بیشتری از سوی منتخبان مردم صورت گیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با بیان اینکه شورا زیرنظر مجلس شورای اسلامی می تواند کارکرد بهتری داشته باشد، گفت: با اینکه وزارت کشور امکانات و تسهیلاتی برای شوراها قائل می شود اما اینکه بیاییم نهادی با آن قدرت را زیرنظر وزارت کشور ببریم و محدودیت هایی نیز باشد، ایده آل نیست.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه اعضای مجلس در هر دوره تغییر می کند و نمی تواند بطور ثابت برای شورا محدودیت ایجاد کند، من موافق این هستم که شورا زیرنظر مجلس باشد.
 
 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ