چهارشنبه 26 تير 1398 _
  امروز
چهارشنبه
تير 1398
26
قمری:14 ذو القعدة 1440

میلادی:17 ژوئیه 2019
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : شنبه 14 ارديبهشت 1398     |     کد : 718

توضیحات رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی درباره طرح دوفوریتی ویژه فرهنگیان

رئیس جمهور از هزینه کرد اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه سخن بگوید!

.

به گزارش تجدد نیوز به نقل از تبریز من، غلامحسین مسعودی ریحان در نطق میان دستور خود در صحن علنی شورای شهر با اشاره به اینکه جا دارد از آقای رئیس جمهور به خاطر اظهارنظرشان در مورد دریاچه ارومیه تشکر کنیم گفت: ایشان در سخنرانی اخیر خود از تثبیت دریاچه توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داده است در حالی که اگر بارش های اخیر نازل نمی شد معلوم نبود چه بلایی بر سر این نمکزار می آمد!
وی ادامه داد: ایشان باید توضیح دهد که اعتبارات این ستاد برای احیای دریاچه در چه مواردی هزینه شده است…لذا نمی توان نعمت های پروردگار را به نفع خود بهره برداری نمود!
مسعودی ریحان جایگاه نهاد شورا را بسیار والا دانست و افزود: باید در راستای شان و جایگاه شورا گام برداریم لذا از مجلس خواسته ایم که نهاد شورا از زیرمجموعه دولت خارج شده و تحت پوشش قوه مقننه قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی اضافه کرد: در قرآن به کرات به اهمیت شورا اشاره شده و در اصول قانون اساسی نیز در مورد شورا بحث های فراوانی به عمل آمده است که جایگاه شورا در نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان می دهد.
مسعودی ریحان با ذکر این نکته که باید به شورای استان توجه بیشتری شود تاکید کرد: شورای استان نیز باید جایگاه واقعی خود را پیدا کند لذا اگر شورای شهر و شهردار تبریز به شورای استان کمک نمی‌کردند، مشخص نبود وضعیت چگونه می‌شد!
وی سپس گفت: اگر بخواهیم میزان صنعتی بودن یک کشور را به دست آوریم ابتدا باید از مدارس آن بازدید نمود نه از واحدهای صنعتی… زیرا در آموزش و پرورش طبقاتی که شاید در کشور ما نیز وجود دارد مصادره مقام معلم در مقابل صاحبان زر می باشد که باید با آن برخورد گردد.
غلامحسین مسعودی ریحان به عنوان تنها نماینده مجموعه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شورای شهر تبریز در حاشیه جلسه شماره ۱۲۱ شورای شهر در مورد طرح دوفوریتی امروز که منجر به تخفیف عوارض و پروانه های ساختمانی برای فرهنگیان استان خواهد شد توضیح داد.
وی به “تبریزمن” گفت: بر حسب حفظ شان و جایگاه معلمان استان، در صحن علنی امروز شورای شهر یک طرح دوفوریتی مطرح کردم که خوشبختانه با اکثریت آرا مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.
مسعودی ریحان اضافه کرد: طی این مصوبه ۳۵ درصد تخفیف در تخلفات ماده صد، عوارض و پروانه های ساختمانی برای عزیزان شاغل و بازنشسته فرهنگی در ماه های اردیبهشت و خرداد سال جاری اعمال خواهد شد که شاید اقدامی کوچک است اما به طور حتم در راستای ارزش و احترام به این عزیزان می باشد.
 
 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ