چهارشنبه 26 تير 1398 _
  امروز
چهارشنبه
تير 1398
26
قمری:14 ذو القعدة 1440

میلادی:17 ژوئیه 2019
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : چهارشنبه 9 آبان 1397     |     کد : 620

نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها :

تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده مساوی خواهد بود با بروز تنگاهای جدید برای مدیریت شهری

جعفری گفت: با اشاره به لایحه مالیات برارزش افزوده تصریح کرد: مواد"9"، "۳۳"،"۳۴"و "۵۰" لایحه مزبور نقض روح لایحه جامع مدیریت شهری است که موجب کاهش چشمگیر اختیارات مدیریت شهری است.

بهبود جعفری نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها اظهارداشت: امروزه دنیا به سمت تمرکززدایی حاکمیتی و واگذاری اختیارات امور اجرایی به ارگان ها، نهادهای اجتماعی و غیر دولتی حرکت کرده است. بر همین اساس بر پایه تحقیقات علمی، مدل های موفق مدیریت شهری در سراسر دنیا، شورای عالی استانها لایحه جامع مدیریت شهری را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است.
 
 وی با اشاره به لایحه مالیات برارزش افزوده تصریح کرد:  مواد"9"، "۳۳"،"۳۴"و "۵۰"  لایحه مزبور نقض روح لایحه جامع مدیریت شهری است که موجب کاهش چشمگیر اختیارات مدیریت شهری است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استانها با بیان اینکه در مواد"۹"،"۳۲"، "۳۳"، "۳۴" لایحه مالیات برارزش افزوده مالیات و عوارض تفکیک نشده است گفت: مورد عوارض آلایندگی واحدهای تولیدی که در طرح مزبور به مالیات سبز تغییر نام داده است و سهم شهرداری ها تعیین نگردیده است.
 
جعفری تاکید کرد: در ماده 50 وصول عوارض و بها خدمات از واردات و عرضه کالاها و ارائه خدمات توسط دستگاه ها و شرکت های دولتی ممنوع گردیده است که این اقدام عملا شوراهای اسلامی را به نهادی تشریفاتی تبدیل خواهد کرد.
 
به گفته وی؛ طرح فوق با اهداف برنامه های بلند مدت اداره کشور مغایرت دارد و از سویی دیگر درآمد شهرداری ها کاهش می یابد و کاهش درآمد شهرداری ها موجب کاهش کمیت و کیفیت خدمات شهری شده و تاثیر منفی بر زندگی شهری خواهد داشت.
 
نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در پایان تاکید کرد: لذا با توجه به دلایل ارسالی از سوی شورای عالی استانها و پیشنهاد مشترک این شورا، شهرداری تهران و دبیرخانه کلانشهرهای کشور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که با درک عمیق از حساسیت موضوع در بازنگری جامع لایحه ارسالی دولت با در نظر گرفتن شرایط فعلی مدیریت شهری و شهرداری ها نسبت به بازگشت قوانین قبلی و تخصیص سهم شهرداری ها اقدام کنند.

 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ