يکشنبه 3 شهريور 1398 _
  امروز
يکشنبه
شهريور 1398
3
قمری:24 ذو الحجة 1440

میلادی:25 اوت 2019
 
 سال 97

 
 روزانه

 
 اعتدال
 
تاریخ : دوشنبه 30 مهر 1397     |     کد : 615

دهمین جلسه هیأت رئیسه شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی با حضور اعضای محترم و همچنین نمایندگان شورای اسلامی استان در شورای عالی استان¬ها در محل اتاق جلسات هیأت رئیسه شورای اسلامی استان برگزار گردید.

.

مهندس داداشلو، عضو ونماینده شورای اسلامی استان آذربایجانشرقی در شورای عالی استانها، به نمایندگی از دو عضو دیگر شورای عالی، در دهمین جلسه هیئت شورای اسلامی استان از مجموعه فعالیت ها و اقدامات صورت پذیرفته در طول مدت سپری شده از سال اول از دوره پنجم شورای عالی استان ها، گزارش جامعی را ارائه نمودند.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر مسعودی ریحان رئیس محترم شورای اسلامی استان، ضمن خیرمقدم گویی به اعضای حاضر در جلسه، از حضور نمایندگان محترم شورای اسلامی استان در شورای عالی استان­ها نیز تشکر ویژه­ای نموده و همچنین از برگزاری منظم جلسات هیأت­ رئیسه و حضور مستمر اعضای محترم آن ابراز خرسندی و رضایت کامل نمودند. ایشان در ادامه با اشاره به حضور فعال و تأثیر­گذار سه نماینده شورای اسلامی استان آذربایجان­شرقی در شورای عالی استان­ها، گفت از گزارش­های متعدد واصله و همچنین شواهد و قرائن موجود میتوان بر حضور پررنگ، تأثیرگذار و همچنین عملکرد بسیار مطلوب و کارآمد این عزیزان بعنوان منتخبین جامعه بزرگ و شریف شورایی استان آذربایجان­شرقی در شورای عالی استان­ها پی برد و رجاء واثق است که نمایندگانی شایسته­ و کارآمد را به سطح اول شوراهای اسلامی کشور معرفی نموده ­ایم.
در ادامه جناب آقای مهندس ابوالقاسم داداشلو، عضو محترم و نماینده شورای اسلامی استان آذربایجان­شرقی در شورای عالی استان­ها، به نمایندگی از دو عضو دیگر شورای عالی، از مجموعه فعالیت­ها و اقدامات صورت­پذیرفته در طول مدت سپری شده از سال اول از دوره پنجم شورای عالی استان­ها، گزارش جامعی را ارائه نمودند.
ایشان در ابتدای سخنان­شان از حضور پررنگ نمایندگان شورای اسلامی استان آذربایجان­شرقی و همچنین استان­های همجوار در برخی کمیسیون­های مهم و حساس شورای عالی خبر داده و از ارائه چندین طرح و لایحه در راستای رفع مشکلات ریشه­ای شورائیان سراسر کشور خبر دادند.
ابوالقاسم داداشلو همچنین به پیگیری­های مستمر انجام یافته در خصوص موضوع تأمین و پرداخت به موقع حق­الجلسات اعضای شوراهای اسلامی اشاره و افزود اکثریت قریب به اتفاق اعضای محترم شورای عالی استانهای سراسر کشور در طول این دوره موضوع جذب صددرصدی بودجه اختصاصی برای شورای عالی استانها را از مهمترین اولویت­ها و برنامه­ های کاری خویش  قرار داده­اند.
ایشان همچنین بیان داشت از زمان شروع فعالیت شورای عالی استان تاکنون طرح­ها و لوایح مهمی تدوین و  به هیأت محترم دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی ارسال گردیده که که از مهمترین آنها می­توان به لایحه مدیریت یکپارچه شهری(با اصلاحات انجام یافته)، لایحه تخصیص درصدی از درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده به مجموعه شهرداری­ها، طرح منفک شدن شوراهای اسلامی از زیر مجموعه قوه مجریه و الحاق آن به قوه مقننه(با ایجاد ردیف بودجه­ای مستقل و پادار برای مجموعه شوراهای اسلامی)، طرح رتبه بندی اعضای شوراهای اسلامی، طرح اساسنامه تیپ مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی استان و ....  اشاره نمود.
 

 


روابط عمومی :محمد کارآموز   سایت: مریم سعیدزاده مریم سعیدزاده
PDF چاپ چاپ